تبلیغ در گوگل | تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغ در گوگل

تبلیغ در گوگل

تبلیغات در گوگل ( Google Adwords ) چیست ؟

این سوال را به این شکل توضیح میدهیم : فرض کنید شما فروشنده لپ تاپ در اینترنت هستید ، و کلمات کلیدی مرتبط با زمینه کاری شما ، خرید لپ تاپ ، فروش لپ تاپ ، خرید لپ تاپ سونی و … میباشد ، زمانی که شخصی وارد موتور جستجوی گوگل میشود و قصد خرید لپ تاپ را دارد کلماتی مانند خرید لپ تاپ و … را سرچ خواهد کرد در این زمان تبلیغ شما در صفحه ی اول گوگل نمایش داده خواهد شد. (از طریق تبلیغ در گوگل )

تبلیغ کلیکی گوگل

یکی از نکات برتریت این تبلیغ نسبت به سایر تبلیغات این این که در تبلیغات در گوگل تمامی مخاطبان شما واقعی هستند و فقط کسانی تبلیغ شما را خواهند دید که قصد خرید لپ تاپ را داشته باشند پس در نتیجه تمامی سرچ ها واقعی و مثبت خواهد بود شما بابت نمایش تبلیغتان هیچ هزینه ای به گوگل پرداخت نمی کنید ، تنها زمانی هزینه پرداخت میکنید که کسانی که سرچ کرده اند خرید لپ تاپ روی سایت شما کلیک کنند و وارد سایت شوند البته این را در نظر داشته باشید که هیچ کس نمیتوانند روی تبلیغ گوگل شما کلیک تکراری کند

تبلیغات در گوگل

 • هزینه آن به ازای هر کلیکی که روی لینک شما انجام بپذیرد محاسبه می شود.
 • دقیقا افرادی که محصولات یا خدمات شما را نیاز دارند به سایت شما متصل میکند.
 • میتواند در 1 ساعت در صفحه اصلی گوگل باشید.
 • سئو سایت خود را افزایش میدهید.
 • باعث افزایش فروش و درخواست خدمات شما می شود
 • تبلیغ در گوگل از برای ایرانیان و سایت های دامنه آی آر امکان پذیر است.
 • ازائه گزارشات مستقیم از طرف گوگل با تحلیل
 • نظارت لحظه ای بر روی اکانت های تبلیغاتی برای بازده ای بیشتر
 • به کار بردن تکنیک های خاص برای کاهش هزینه هر کلیک ( انحصاری )

پرسش و پاسخ و سوالات متداول . * حتما قبل از سفارش مطالعه نمایید


بعد از سفارش و پرداخت هزینه چه مدت بعد تبلیغ در گوگل ثبت می شود؟

پس از واریز هزینه در ساعات اداری شرکت آبی، پس از حد اکثر سه ساعت تبلیغ شما ثبت می شود.

 

بعد از ثبت چه مدت طول می کشد تا تبلیغ نمایش داده شود؟

پس از ثبت تبلیغ در گوگل نیاز به تایید اطلاعات وارد شده از سمت گوگل می باشد که این پروسه به خودی خود بین 3 ساعت الی 1 روز توسط گوگل انجام می شود.

 

آیا بعد از ثبت هزینه برگردانده می شود؟

پس از ثبت تبلیغ فقط در صورتی که تبلیغ شما فعال نشود هزینه شما بازگردانده می شود

 

آیا امکان فعال نشدن تبلیغ وجود دارد؟

بله، در بعضی مواقع گوگل سایتی را به خاطر مطالب خاص و یا استفاده از کلمات خاص قبول نمی کند.

 

آیا ابزاری برای انتخاب درست کلیدواژه وجود دارد؟

بله یک ابزار انتخاب کلید واژه توسط گوگل ارائه شده است https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

 

متن تبلیغ در گوگل شامل چه فرمتی است؟

متن تبلیغ در گوگل دارای یک فرمت استاندارد بوده که برای تمامی تبلیغ ها موجود در گوگل یکسان بوده و قابل تغییر نمی باشد حداکثر 25 حرف برای عنوان و دو خط حداکثر 35 حرفی برای توضیح و یک آدرس سایت همچنین فاصله و تمامی علامتها حرف به حساب می آیند

 

CTR - Click Through Rate چیست؟

درصد نسبت تعداد دفعات کلیک بر روی آگهی به تعداد دفعات نمایش آن را CTR گویند و معیاری برای تعیین عملکرد آگهی های تبلیغاتی در ادوردز به حساب می آید. هر چقدر متن آگهی شما با کلمات کلیدی تعریف شده برای آن، تناسب و ارتباط بیشتری داشته باشد به همان میزان CTR آگهی شما بالا می رود و این نشاندهنده عملکرد خوب آگهی شماست. هر چقدر CTR بالا برود، میزان Quality Score نیز افزاریش یافته و با افزایش QS حداقل هزینه ای که برای نمایش آگهی باید پرداخت شود کاهش می یابد و در کل شما هزینه تبلیغاتی کمتری پرداخت می کنید! پس افزایش CTR بسیار مهم است. همچنین گوگل در بسیاری مواقع هنگامی که درصد نمایش به کلیک شما کمتر از 2 درصد باشد آن کلمه را با این فرض که نا مرتبط می باشد غیر فعال می نماید

 

آیا می توان به جای صفحه اصلی سایت آدرس یک صفحه داخلی را معرفی نمود؟

بله شما می توانید هر صفحه از سایت خود را به عنوان آدرس معرفی نمایید

 

آیا امکان تغییر کیورد و CPC وجود دارد؟

بله، در هر زمان امکان پذیر است. دقت داشته باشید پس از ثبت باید توسط گوگل تایید شود.

 

آیا ممکن است گوگل تعدادی از کلید واژه را رد نماید؟

بله در صورتی که کلمه کلیدی دارای موارد زیر باشد تایید نمی شود
1. در فهرست کلمات غیر مجاز گوگل نباشد
2. توسط گوگل به سایت نامرتبط تشخیص داده شود
3. نسبت نمایش به کلیک آن کمتر از 2 درصد باشد

 

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

هزینه تبلیغات در گوگل به این صورت است که شما در ابتدا اعتباری باز می کنید و  فقط وقتی روی آگهی شما کلیک شود ، هزینه ای از اعتبار شما کم خواهد شد.

 

آیا در صورتی که کاربر تبلیغ مارا مشاهده نماید ولی کلیک نکند ما هزینه ای پرداخت می نماییم؟

خیر! پرداخت هزینه فقط به ازای کلیک و ورود کاربر انجام خواهد شد.

 

آیا تبلیغ در گوگل محدودیت زمانی دارد؟

خیر تبلیغ در گوگل دارای محدودیت زمانی نبوده و تا زمان پایان اعتبار نمایش داده می شود

 

آیا امکان تبلیغ سایت های ir. وجود دارد؟

بصورت مستقیم خیر ، شما باید یک دامنه غیر ir. مانند com. بر روی سایت خود ایجاد نمایید تا بتوانید تبلیغ خود را با آن سایت انجام دهید.

 

آیا امکان تعیین سقف هزینه روزانه وجود دارد؟

بله,شما می توانید مبلیغ را به عنوات سقف هزینه روزانه تعیین نمایید این مقدار سقف هزینه می باشد و نه هزینه روزانه به این صورت که مثلا اگر سقف هزینه روزانه شما ۱۰ دلار باشد هرگاه در روز هزینه شما به ۱۰ دلار سرید تبلیغ شما تا روز بعد متوقف خواهد شد اما اگر روزی این هزینه کمتر باشد به همان میزان کمتر هزینه می شود این سرویس رایگان بوده

 

قیمت هر کلیک چقدر است؟

برای لغات در گوگل ادوردز نمی توان قیمت ثابتی را تعیین کرد چرا که از نظر گوگل هر لغت یا جمله از ارزش متفاوتی برخوردار است و عوامل گوناگونی در رابطه با قیمت هر کلیک موثر است. این عوامل را می توان به شرح زیر بیان کرد:

 • از جمله فارسی بودن یا انگلیسی بودن آن لغت
 • بازار رقابتی آن لغت
 • وب سایت مربوطه آن لغت و ترکیب آن لغت با لغتهای دیگر بستگی دارد
 • استانداردهای که ار طرف سایت شما باید رعایت شود مثل هاست و دامین مناسب، لود تایم سایت

کمترین قیمت تقریبی که می توان گفت ۱ سنت آمریکا به بالا می باشد یعنی شما به ازای هر کلیک این مقدار هزینه خواهید کرد.

 

امکان انتخاب چند لغت وجود دارد؟

محدودیتی برای انتخاب لغات در گوگل وجود ندارد ولی بهتر است که همیشه لغات شما مربوط به آگهی و تجارت شما باشد چرا که شما در این صورت هزینه کمتری خواهید پرداخت و از بازدهی بیشتری از آگهی های خود خواهید گرفت. کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید باید فاکتورهای زیر را رعایت کند.

—از نظر گوگل، کلمات شناخته شده ای باشند یعنی قبلا توسط کاربران به اندازه کافی جستجو شده باشند.

–سعی کنید کلمات انتخابی شما خیلی به صورت عام نباشند. یعنی به طور تخصصی تر محصول شما را معرفی کنند .به عنوان مثال اگر شما نوع فعالیتان اعزام دانشجو به کشور مالزی می باشد بهتر است کلمه تحصیل در مالزی به جای کلمه تحصیل معرفی شود.

–کلمات انتخابی شما حتما در سایت موجود باشند.

 

آیا امکان قطع کردن تبلیغ در روزهای دلخواه مثل روز های تعطیل وجود دارد؟

بله شما می توانید در هر زمان که بخواهید از طریق پشتیبانی تبلیغات خود را قطع کنید (این سرویس رایگان است)

 

تفاوت سرویس های تبلیغاتی ما در چیست؟

تفاوت سرویس های تبلیغاتی ما در این است که شما با افزایش اعتبار بالاتر ، تخفیفاتی از شرکت شرکت مهندسی آبی خواهید گرفت. همچنین گزارشات بیشتر و تخصصی تری خواهید داشت و به علاوه عمیلات بانکی شما کم خواهد شد و احیانا اعتبار شما تمام شد و خدمات انتقال وجه را دسترسی نداشتید آگهی شما در گوگل به هیچ عنوان قطع نخواهد شد.

 

چرا شرکت مهندسی آبی را انتخاب کنیم؟

معتقدیم مهمترین رکن موفقیت یک شرکت، بحث حقوقی بودن آن می باشد. بعد از گذشت چند سال از مجموعه فعالیت های تخصصی تبلیغات در گوگل توانسته ایم رضایت مندی مشتریان خود را بدست آوریم. حسن شرکت مهندسی آبی ارائه شخص پشتیبان برای کار شما می باشد و احیانا اگر مشاور شما در دسترس نبود پشتیبانان دیگری کار شما را بررسی خواهند کرد. در واقع، مجموعه مهندسی آبی شرکتی حقوقی می باشد.

 

آیا امکان دارد آگهی فقط در ایران باشد؟

بله”با توجه به ترفندهای خاص می توان این کار را انجام داد تا آگهی فقط در ایران نمایش داده شود

 

آیا امکان تعیین سقف هزینه روزانه وجود دارد؟

بله شما می توانید مبلغ را به عنوات سقف هزینه روزانه تعیین نمایید این مقدار سقف هزینه می باشد و نه هزینه روزانه به این صورت که مثلا اگر سقف هزینه روزانه شما ۱۰ دلار باشد هرگاه در روز هزینه شما به ۱۰ دلار رسید تبلیغ شما تا روز بعد متوقف خواهد شد اما اگر روزی این هزینه کمتر باشد به همان میزان کمتر هزینه می شود این سرویس رایگان می باشد.

 

تبلیغ در کجا نمایش داده می شود؟

وب سایت گوگل شامل بخش جستجوی گوگل می باشد این همان صفحات نتیجه جستجوی گوگل می باشد، کنار یا بالای نتایج جستجو. محل قرار گیری تبلیغ در گوگل بصورت غیر اختیاری می باشد و یک سیستم خودکار محل قرار گیری تبلیغات را مشخص می نماید اما هرچه هزینه کلیک(CPC) شما بالاتر باشد شما در نتایج بالاتر قرار خواهید گرفت ممکن است بدلیل کثرت تعداد تبلیغات آگهی شما در صفحه دوم نمایش داده شود که درآن حالت در صورتی که بخواهید تبلیغ شما در صفحه اول نمایش داده شود شما باید هزینه کلیک را افزایش دهید دو محل تبلیغ در نتایج جستجو وجود دارد یکی بالای نتایج جستجو و دیگری کنار نتایج.

بطور کل امکان تعیین دقیق این محل در گوگل وجود ندارد و تنها می توان با تغییر CPC بصورت حدودی محل آنرا تعیین نمود که با آن وجود هم محل تبلیغ ثابت نبوده و در طول صفحه جابجا می شود. در صورتی که هزینه کلیک شما پایین باشد(۱ تا ۲۰ سنت) در درصد بالایی از موارد (حدود ۹۰) تبلیغ شما در کنار نتایج نمایش داده می شود و در درصد کمی از موارد در بالای نتایج و در صورتی که هزینه کلیک شما بالا باشد (۲۵ سنت به بالا) در درصد بالایی(بالای ۸۰ درصد) از زمانها تبلیغ شما در بالای نتایج نمایش داده می شود و هرچه مقدار هزینه کلیک شما بالاتر باشد این درصد بالاتر خواهد رفت. دقت داشته باشید محل قرار گیری تبلیغ به پلن انتخابی شما ارتباطی ندارد و به هزینه کلیک شما بستگی دارد.

 

آیا شمارنده وب گذر دقیق می باشد؟

خیر,این شمارنده دقیق نبوده و توسط مهندسی آبی تایید نمی گردد به طور کلی فقط از آمارگیر خود گوگل استفاده نمایید

علت: مشکل اینجاست که این آمارگیر بین ۵ تا ۱۰ ثانیه نمی تواند بیش از یک آی پی را ثبت کنید.
نکته: آمارگیر وبگذر از طریق ثبت آی پی آمار یک سایت یا بلاگ را نشان می دهد.
این به این معنی است که اگر در ۵ ثانیه مثلا ۲ نفر در سایت یا وبلاگ شما آنلاین باشند این آمارگیر تنها آی پی یکی را ثبت می کند و در این صورت آمار شما را در این حالت که ۲ نفر آنلاین باشند تقسیم بر ۲ می کند و نمایش می دهد!

 

نحوه تبلیغ در جی میل چگونه است؟

نحوه تبلیغ در جی میل به این گونه است که وقتی شما یک کاربر اینترنت از ایران و دارای آی پی ایرانی هستید آگهی های که برای ایران تنظیم شده اند در جی میل شما ظاهر می شوند علاوه بر این عوامل ذیگری نیز بر اولویت نمایش آگهی تاثیر گذار هستند به عنوان مثال وقتی شما مشغول خواندن یک ایمیل راجع به اینترنت هوشمند هستید دو حالت است اگر ایمیل شما به زبان انگلیسی باشد آگهی های لاتین مربوط به اینترنت هوشمند ظاهر می شود ولی اگر متن ایمیل شما به زبان فارسی باشد آگهی های به زبان فارسی اولویت نمایش خواهند داشت

از نظر هزینه هم تبلیغات در جی میل همانند گوگل به صورت کلیک می باشد البته اگر شما از درج تبلیغات خود در گوگل عبور کنید، می توان در سایت های طرف قرارداد گوگل به صورت تبلیغات در ازای بازدید هم انجام داد (CPM)

 

در گوگل فارسی امکان تبلیغ وجود دارد؟

بله, از لحاظ تکنیکی این امکان وجود دارد.

 

چگونه تبلیغ در گوگل را سفارش دهم؟

جهت ثبت و فعال سازی تبلیغات گوگل,اینجا کلیک نمایید.

 

منظور از حداکثر ورود کاربر چیست؟

هنگامی که هزینه کلیک شما در گوگل ۱ سنت تنظیم گردد متوسط تعداد ورود بدست می آید دقت داشته باشید هزینه کلیک بین ۱ تا ۵ سنت بصورت خودکار توسط گوگل تعیین می گردد ولی هزینه کلیک بالاتر از آن توسط کاربر تنظیم می گردد.

 

مزایای تبلیغ در گوگل در مقایسه با انواع روش های تبلیغاتی دیگر چیست؟

ادوردز “Adwords” سیستم تبلیغاتی گوگل است. با ادوردز می توانید براحتی و به سرعت تبلیغات کالا، خدمات و یا اطلاعات خود را ایجاد کرده و آنرا به تمامی افرادی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می گردند، نمایش دهید. تبلیغات ساخته شده توسط خودتان را می توانید در صفحات نمایش جستجوی گوگل و یا شبکه بزرگ تبلیغاتی گوگل نمایش دهید. به عبارت دیگر، گوگل ادوردز ابزاری است برای نمایش تبلیغات شما فقط برای افرادی که در جستجوی آن هستند زمانی که جستجو کننده یکی از کلمات کلیدی شما را جستجو می کند در صفحات نمایش جستجوی گوگل، تبلیغات در گوگل شما متمایز از رقبا نمایش داده می شود. با این روش تبلیغات شما فقط برای کسانی نشان داده می شود که بدنبال محصولات و یا خدمات شما می باشند. مثلا اگر کاربری عبارت “نرم افزار حسابداری” را در قسمت جستجوی گوگل وارد کند گوگل نتایج متعددی که مرتبط با نرم افزار حسابداری است را در صفحه نتایج جستجو به کاربر نمایش می دهد.گوگل علاوه بر این نتایج در قسمت بالای صفحه (بالاتر از نتایج جستجوی معمولی در نوار زردرنگ و متمایز) تبلیغات ادوردز را نمایش می دهد. می توانید برای هر گروه از محصولات خود، متنهای تبلیغاتی متنوع و گروهای مختلفی از واژه های کلیدی مرتبط را انتخاب کنید.

زمان نمایش،منطقه جغرافیایی نمایش و بودجه روزانه،پرداخت برای هرکلیکی که بر روی آگهی شما می شود و تمامی این فاکتورها قابل تعیین و ویرایش هستند.

۱٫ در روش های معمول تبلیغ مثلا بیل بورد ، روزنامه ، تلوزیون و تمام روش های مشابه دیگر، شما یکجا و بدون در نظر داشتن میزان سود مجبور به پرداخت هزینه می باشد اما در Google Adwords شما فقط به ازای کاربرانی که به دنبال محصول و یا خدمات شما می گردند هزینه پرداخت می نمایید.

۲٫ هزینه تبلیغ در گوگل بسیار جزئی و در حد ۱ سنت به ازای هر کاربر مرتبط می باشد در صورتی که در روش های معمول شما باید میلیون ها تومان هزینه نمایید تا بتوانید تعداد مشتری جذب نمایید.

۳٫ در تبلیغ در گوگل مدت نمایش تبلیغ و تعداد نمایش آن کاملا رایگان بوده و تنها به ازای کلیک و ورود کاربر شما پرداخت خواهید نمود.

۴٫ در سیستم گوگل عملا امکان تقلب و انجام تعداد زیادی کلیک بر روی تبلیغ وجود ندارد و شما تنها به ازای کاربر مرتبط و مناسب هزینه پرداخت می نمایید به عبارتی: مهمترین امتیاز این نوع تبلیغ این است که شما مستقیما با کسانی مخاطب خواهید بود که واقعا میتوانند مشتری و یا کاربر شما باشند.

۵٫ امکان تعیین کشور محل نمایش تبلیغ و یا زبان کاربر در این روش تبلیغاتی وجود دارد.

۶٫ سیاست بازگشت سرمایه، در تبلیغ در گوگل سیاست اصلی بازگشت سرمایه و سود می باشد به این منوال که هنگامی که شما مثلا مبلیغ ۱۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه نمودید حتما باید بیش از این مقداری سود داشته باشید.

۷٫ سیستم تبلیغ در گوگل در حال حاضر بزرگترین سیستم تبلیغاتی جهان می باشد و در ایران نیز طی یک سال گذشته بسیار گسترش یافته است.

۸٫ بیش از ۸۰ درصد کاربران اینترنت در ایران و جهان از موتور جستجوی گوگل استفاده می نمایند.

 

تفاوت جستجوی رایگان و تبلیغ در گوگل چیست؟

۱٫ در جستجوی رایگان شما(که نیاز هست برای نمایش در نتایج سایت شما بهینه سازی سایت انجام داده باشد.) به ازای یک یا حداکثر چند عبارت جستجو در میان نتایج قرار می گیرید که معمولا این کلمات کلمات مورد تمایل شما نمی باشند و لی در تبلیغ در گوگل شما می توانید به ازای هر عبارتی که تمایل دارید در جستجو قرار بگیرید

۲٫ در جستجوی رایگان ممکن است سایت شما در نتایج پایین مثلا در صفحات دوم به بعد قرار بگیرد و چون کاربر در همان صفحه اول به احتمال زیاد به نتیجه خواهد رسید در نتیجه وب سایت شما دیده نخواهد شد اما در تبلیغ در گوگل سایت شما می تواند در اولین نتیجه قرار بگیرد.

۳٫ در جستجوی رایگان برای قرار گرفتن سایت شما در نتایج ماه ها زمان لازم است و کوچکترین تغییر در آن نیز مجددا به ماه ها زمان نیاز خواهد داشت اما در تبلیغ در گوگل وب سایت شما طی چند دقیقهدر محل مورد نظر شما قرار خواهد گرفت و هر تغییر طی چند دقیقه اعمال خواهد شد.

۴٫ در جستجوی رایگان شما هیچ ابزار مدیریتی بر روی نتایج یک جستجو ندارید اما در تبلیغ در گوگل شما بطور کامل می توانید نتایج جستجوی خود را مدیریت نمایید.

۵٫ در تبلیغ در گوگل شما می توانید وب سایت خود را در کشور خاص و یا زبان خاص به نمایش در آورید ولی در جستجوی رایگان اینگونه نمی باشد.

۶٫ در جستجوی رایگان هیچ گزارشی از طرف گوگل در اختیار شما قرار نمی گیرد ولی در تبلیغ در گوگل گزارشات مفصلی از طرف گوگل در اختیار شما قرار می گیرد

 
در صورتی که تمایل دارید کار تبلیغ کلیکی گوگل شما توسط بهترین شرکت طراحی سایت انجام شود، از طریق اطلاعات زیر با ما در تماس باشید.

نحوه سفارش و یا دریافت مشاوره

در صورتی که با توجه به مطالعه توضیحات فوق تمایل به تبلیغ در گوگل حرفه ای دارید و یا موارد مبهمی برای شما به وجود آمده است، میتوانید از طریق اطلاعات زیر با بخش فروش ما در ارتباط باشید

شماره های تماس : 02144258160
سیستم پشتیبانی : support.blueco.ir
ایمیل : info@blueco.ir
فرم ارتباطی آبی


تبلیغ در گوگل، تبلیغات در گوگل، تبلیغ کلیکی گوگل، گوگل ادوردز