ایمن آوران

نام پروژه :
ایمن آوران
نام کارفرما :
ایمن آورن صنعت
تاریخ شروع پروژه :
1394/02/11
مدت پروژه :
80 روز
وضعیت پروژه :
پایان یافته
آدرس وب سایت :
www.emanavaran.com

تکنولوژی همان قدمتی را دارد که انسان پا به عرصه وجود گذاشته است. تکنیک درزبان یونانی به معنای هنر و مهارت و کلمه ی Logia به معنی علم و منطق است انسان های اولیه خواص مواد را به تدریج کشف نمودند و از ابزارهای اولیه برای شکار و یا جا بجایی اشیاء سنگین استفاده  می نمودند با پیشرفت تکنولوژی انسان توانست نیازهای اولیه غذائی، سرپناه و لباس خود را از محیط زیست خود بدست آورد.

انسان از شیوه حرکت حیوانات در زمین و جانوران دریایی و پرندگان توانست تطبیق رفتاری خود را با طبیعت محصور در آن توجیه نماید و متدولوژی اقتباس از آنرا بوجود آورد و سپس عبور انسان از قرون وسطی و ظهور دانشمندان برجسته ای چون نیوتون که قانون جاذبه و گالیله که قوانین حرکت و ارشمیدس قوانین اهرم را کشف نمودند تحول پیشرفت تکنولوژی شروع گردید. در عصر الکساندریا  از پنج نوع ماشین ساده نظیر اهرم ، سطح شیب دار پولی ها و پیچ  و مهره و چرخ و محور استفاده رایج گردید از اهرمها برای آبگیری از میوه جات در 1600 سال قبل از میلاد مسیح مورد استفاده واقع گردید، از پیچ ها برای روغنکشی و از چرخ محور برای تبدیل نیروی کم به نیروی بیشتر رایج گردید و بعدها از فنر برای کاربرد کمان و انرژی ذخیره در آن استفاده شد سپس از ترکیب این ماشینهای ساده ماشینهای پیچیده در تولیدات انبوه بوجود آمد .

 در بادی امر انسان برای ادامه حیات خود از انرژی عضلانی حیواناتی نظیر گاو و اسب و دیگر حیوانات اهلی استفاده می نمود و در امور آسیاب نمودن دانه های خوراکی یا استخراج سنگ در معادن  و کشت و کار استفاده از انرژی عضلانی مرسوم بود .

 انسان با کشف انرژیهائیکه در طبیعت او را محصور نموده اند مانند انرژی سرعت مولکولهای                 آب در رودخانه ها و آبشارها و سد سازیها و از انرژی سینتیک مولکولهای هوا در حرکت قایق ها و کشتی های بادبان دار و از انرژی های فسیلی نظیر نفت و گاز و ذغال سنگ و از انرژی های نهفته شده در سریهای مواد رادیو اکتیو نظیر اورانیوم به صورت fission   (شکست هسته ) و انرژی هیدروژنی بصورت fusion (تبدیل هسته های سبک به سنگین) قادر گردید دیگر دغدقه خاطر به انرژیهای فسیلی که تجدید پذیر نیستند نداشته باشد.