سوالات متداول

سوالات متداول بخش پشتیبانی

با وارد شدن به آدرس support.blueco.ir  در صورتی که قبلا در سایت عضو بوده اید از قسمت اول "ورود به سیستم پشتیبانی" با وارد کردن ایمیل خود و رمز عبوری که هنگام ثبت نام وارد کرده اید وارد سایت شوید.

 

در صورتی که عضو جدید هستید و قبلا در سامانه پشتیبانی ثبت نام نکرده اید از بخش "ثبت نام در سیستم پشتیبانی " اقدام نمایید.

دقت نمایید حتما ایمیلی که به آن دسترسی دارید و معرف هویت شما است و همچنین شماره موبایل شخصی خود که در قرار داد ذکر شده است ثبت نام انجام دهید.

 

پس از وارد شدن در سامانه پشتیبانی، از منوی سمت راست "ارسال تیکت" را انتخاب نمایید.

 

 

در صفحه باز شده فرم درخواست را به ترتیب کامل نمایید . ابتدا نوع درخواست را انتخاب نمایید تا مشخص شود درخواست شما مربوط به چه دپارتمانی می شود. سپس در قسمت عنوان موضوع درخواست خود را به صورت مختصر ودر بخش توضیحات، توضیحات کامل مورد با جزئیات کامل (اگر صفحه ای مشکل دارد لینک صفحه مشکل دار و متن کامل اررور) را ارسال نمایید.

در صورتی میتوانید از مشکل یا محل مورد بحث عکس تهیه کرده سپس ZIP یا RAR نمایید و در بخش فایل 1 فایل 2 فایل 3 پیوست نمایید.

 

 

پس از ارسال درخواست منتظر نمایش پاسخ بمانید.

پس از ارسال درخواست برای مشاهده درخواست های ارسال شده از منوی سمت راست گزینه "مشاهده تیکت ها" را انتخاب نمایید.

 

 

 

بعد از انتخاب گزینه "مشاهده تیکت ها" از منوی سمت راست صفحه زیر برای شما باز می شود.

 

 

در بخش وضعیت در صورتی که وضعیت به صورت "حل و بسته شده " باشد یعنی جواب مشکل یا سوال شما داده شده و یا مشکل شما رفع شده است. و در صورتی که به صورت "باز و در حال بررسی" باشد یعنی مشکل یا مورد شما در حال بررسی است. در زمانی که وضعیت در این حالت است از ارسال پاسخ و یا تیکت تکراری جدا خوداری نمایید.

 

جهت مشاهده پاسخ تیکت و یا نیاز به ارسال پاسخ بر روی گزینه "نمایش تیکت" در کنار هر عنوان کلیک نمایید.

بعد از باز کردن "نمایش تیکت"، در این صفحه کلیه سوال و جواب هایی که بین شما و کارشناسان پشتیبانی ارسال شده است به صورت کامل قابل مشاهده است. برای ارسال جواب کافی است فرم زیر را در صفحه سوال و جواب تکمیل کنید.

نمونه فرم

 

بر روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده (right click)  و ابتدا گزینه Send to و سپس گزینه Compressed (zipped) folder را انتخاب نمایید.

 

از منوی سمت راست گزینه "پرداخت آنلاین" را انتخاب نمایید. سپس در صفحه باز شده مبلغ مورد نظر خود را به تومان وارد کنید همچنین در باکس اول توضیح دهید که این وجه برای چه منظوری واریز می شود. و سپس دکمه "انجام پرداخت از کلیه کارت های عضو شتاب " را بزنید.

 

در بخش میانی سامانه پشتیبانی سرویس های شما قابل مشاهده است. تاریخ شروع و پایان سرویس به همراه مدت زمان باقی مانده قابل رویت می باشد. نام سرویس و هزینه آن در ادامه قابل شماهده است. با زدن بر روی "پرداخت آنلاین" میتوانید به صورت آنلاین آن را تمدید نمایید.

 

بک آپ گیری به صورت ماهانه توسط شرکت ابی انجام میگردد. درصورت تمایل میتوانید به صورت روزانه از بخش پلسک بک آپ تهیه نمایید. جهت آموزش به بخش پشتیبانی مراجعه نمایید