سوالات متداول

سوالات متداول نحوه برنامه نویسی شرکت آبی

متخصصان آبی جهت پیاده سازی پروژه ها از تکنولوژی های زیر استفاده میکنند :

ASP.net 4.5

C#.net

VB.net

JAVA

MS SQL SERVER 2012

Oracel

Juqery

Bootstrap

Css3

 

برنامه نویسی کلاینت سایت به برنامه نویسی گفته میشود که پس از کامپایل کد ها در سمت مرورگر کاربر اجراء می شود.

از جمله این برنامه نویسی ها میتوان به Javascript و jquery که یکی از کتابخانه های معروف جاوااسکریپ است نام برد.

برنامه نویسی سمت سرور یا سرور سایت Server Side برنامه نویسی است که در سمت هاست( سرور) انجام می شود و توسط سرور کامپایل می شود و کاربر کد های برنامه نویسی آن را مشاهده نمیکند .

از جمله تکنولوژی ها می توان به asp - asp.net - java - php نام برد.

سیستم های اوپن سورس مانند wordpress - joomla - opencard و... سیستم هایی هستند که توسط شرکت های خارجی برنامه نویسی شده و کد های برنامه نویسی آن در دسترس عموم قرار دارد و شما با سرچ کردن در گوگل به راحتی میتوانید کد های آن را دانلود کنید.

شاید تنها مزیت این سیستم ها را بتوان هزینه کم آن در ابتدا نام برد.

اما در زیر معایب این سیستم خدمت شما ارائه می شود :

  • با توجه به اینکه به صورت کد باز در دسترس عموم است به سادگی امکان هک شدن وجود دارد.
  • با توجه به این که قالبا شرکت ها و یا افرادی که از این سیستم ها استفاده میکنند رشته دانشگاهی و یا تحصیلات آکادمیک مرتبط با برنامه نویسی را ندارند معمولا به صورت کامل نمیتوانند نیاز های شما را براورده کنند.
  • با توجه به اینکه این سیستم ها توسط شرکت دیگری نوشته شده است دیباگینگ debuging این سیستم ها برای افراد دیگر بسیار سخت است.
  • با توجه به این که شرکت هایی که از این سیستم استفاده میکنند خودشان برنامه نویسی نکرده ایند برای ایجاد امکانات جدید و یا تغییرات در سیستم موجود دچار مشکل می شوند و یا بازه زمانی بیشتری برای انجام درخواست ها طی میکنند.
  • در اصل تنها کاری که این نوع شرکت ها انجام میدهند این است که : از قالب های موجود این سیستم با کمی تغییرات سایت را فقط برای شما نصب می نماییند.

 

معمولا هزینه های نگه داری این گونه سایت ها در بلند مدت بسیار بالاتر در می آید.

اگر قصد راه اندازی یک سایت حرفه ای با قابلت های بالا و پشتیبانی قوی را دارید به صورتی که در مدت زمان برای شما سود آوری بالا و هزینه کم داشته باشد به شما پیشنهاد میکنیم از سیستم های اختصاصی استفاده نمایید. چرا که هزینه اولیه بیشتر اما هزینه های جانبی بسیار پایینی دارند

 

اگر قصد دارید فقط یک سایت داشته باشید و امکانات خاصی مد نظر شما نیست و فقط قرار است یک ویترین باشد پیشنهاد میشود از سیستم های Open Source استفاده کنید.